דירוג אנרגטי לפי ת''י 5282

דירוג אנרגטי הוא הכלי התכנוני המוביל למדידה, הערכה והצגה של הביצועים האנרגטיים ברמת המבנה והיחידה. כעת באפשרותכם להנות מדירוג אנרגטי אמין, ברור ומדוייק שיצרנו לפי ה-Energy Performance Certificate מחו"ל והתאמה לתקנים הקיימים בארץ כמו ת"י 5282.

השימוש בדוח דירוג אנרגטי מאפשר לכם לוודא כי שלב התכנון בוצע על הצד הטוב ביותר, לספק לכם תמונה מקיפה על החיסכון הכלכלי ולתת בידיכם שורה של המלצות כיצד להוביל לחיסכון נוסף. הדירוג נוצר עבור כל מי שמעוניין לעמוד בתקינה ירוקה ולחסוך בעלויות הבנייה, או לאלו שמבקשים להביא למבנה מתקדם וחסכוני באנרגיה.

התוצרים המתקבלים

  • דירוג אנרגטי לכל הבניין וחיסכון כלכלי משוער בשקלים
  • תוצאות בקוט״ש של הייחוס ושל הנבדק
  • אופטימיזציה לחיסכון בעלויות חשמל ועלויות בנייה
  • המלצות לחיסכון כלכלי נוסף בעזרת שיפור מערכות בניין
  • דוח מפורט למכון התעדה לפי דרישות ת"י 5282

האם השירות מתאים לכם?

מבקשים לבנות ירוק?

מעוניינים לגבות את הפרויקט בדוחות מקצועיים מפורטים?

מחפשים מקסימום חיסכון אנרגטי בעלות מינימלית?

מעוניינים לוודא כי התכנון מביא לתוצרים יעילים וחסכוניים?

לפרטים נוספים צור קשר

שאלות ותשובות

לצורך היתר בניה, המבנים נדרשים להוכיח לפחות 20% שיפור בצריכת החשמל עבור תאורה, חימום וקירור בעזרת בדיקת הדירוג האנרגטי. הדירוג מחושב בעזרת סימולציה תרמית ממוחשבת לפי השיטה התפקודית (סעיף 1.1.4 – תנאי סף). כבר 18 ערים בארץ מחייבות לעמוד בתקן לבנייה ירוקה בת-קיימא. סעיף האנרגיה מהווה כ-30% מהניקוד הכולל ולכן הוא אלמנט העיקרי בתקני הבנייה הירוקה. דירוג צריכת האנרגיה מעיד על איכות התכנון והבניה ומסייע ללקוחות לבחור בבניה ירוקה בת-קיימא. דוח דירוג אנרגטי מאפשר הערכת הוצאות חשמל בשקלים לפי צריכת החשמל השנתית. הבדיקה התפקודית על פי ת"י 5282 מעידה על איכות התכנון האדריכלי וחומרי בנייה.

בעולם קיימים סוגים שונים של דירוג אנרגטי, חלקם בוחנים את התכנון של המבנה לצורך היתר בניה ואחרים בוחנים את צריכת החשמל בפועל לאחר אכלוס. בישראל, אנו בודקים את תכנון המבנה לפני היתר כדי להבטיח תכנון אפקטיבי ועמידה בדרישות התקנים.

דירוג אנרגטי הוא כלי בדיקה מוכר הרווח מזה שנים במדינות המערב ונחשב לגורם מרכזי שתורם להתייעלות אנרגטית וחיסכון. דירוג אנרגטי של בניינים הוא ציון שמקבל בניין או חלק ממנו, בהתאם ליעילות אנרגטית התכנון שלו. דוח דירוג האנרגטי מאפשר גם ללקוחות הקצה לקבל תמונה ברורה ולהשוות יעילות אנרגטית של כל יחידה וכל בניין כדי לבחור בתכנון אפקטיבי וכלכלי.

הדירוג האנרגטי על פי ת"י 5282 מתבצע בעזרת סימולציה אנרגטית שעתית על פי השיטה התפקודית (ת"י 5282) וכולל 6 דרגות של יעילות אנרגטית לפי צריכת החשמל השנתית. דרגת הבסיס E משמעותה שצריכת האנרגיה הצפויה בבניי הנבדקת קרובה לזו של בניין ייחוס או יחידת ייחוס. ככל שאחוז השיפור של היעילות האנרגטית של היחידה הנבדקת עולה ביחס ליחידת הייחוס, כך עולה גם הדירוג האנרגטי וגם החיסכון הכלכלי למשתמשים.

דוח הדירוג האנרגטי כולל דוח סיכום לכל דירה ובניין ודוח מלא כולל כל הנחות יסוד עבור מכוני התעדה. מטרת הדוח הקצר הוא להציג תוצאות והמלצות ליזמים ודיירים. מטרת הדוח המלא הוא כדי לאפשר לצד שלישי לוודא שמבנה תוכנן ונבנה תוך שימוש בתכנון אקלימי פאסיבי,  וניצול אסטרטגיות אקטיביות תוך התחשבות בהשפעתם על הסביבה.

סגירת תפריט